10.11.2022 09:00

Visioonikonverents "Teedevõrk kui ühiskonna vedur"

10. novembril toimus Viimsi Artiumis ESTEL’i poolt korraldatud visioonikonverents „Teedevõrk kui ühiskonna vedur“. Oli pikk ja põnev päev, täis huvitavaid ettekandeid ja arutelusid. Muuhulgas esines konverentsil visioonikõnega näitleja Rasmus Kaljujärv. Arutati ka, kas leida teedevõrgu arendamiseks vajalik lisaraha laenu või mõne sihtotstarbelise maksu näol. Oma riikide kogemusest taristu arendamisel ja investeeringute tegemisel teedevõrku rääkisid Poola ja Põhjamaade esindajad. Konverentsilt ei puudunud ka vaade innovatsiooni ja teedevõrgu rollist julgeoleku tagamisel. Koostööinnovatsiooni taustu avasid spetsialistid Soomest ja vaadet digiinnovatsioonist aitas lahata Alar Kolk ning julgeolekust rääkis Peeter Tali.

Konverentsi pidulikus osas kuulutasid ESTEL ja Transpordiamet välja tänavused insener Aadu Lassi nimelise teedevaldkonna auhinna laureaadid. Aadu Lassi inseneripreemia pälvis Jaanus Taro ja elutööpreemia Tiit Metsvahi.
Pikemalt saad lugeda SIIT.

Lisaks tunnustas ESTEL eraldiseisvalt Liidu tegemistesse panustanuid. Tänukirja ja mälestusmedali said Oliver Kiisler Tariston AS’st ja Veiko Veskimäe Verston OÜ’st.

Pildigalerii visioonikonverentsist. Fotograaf Karli Saul.