19. veebruaril toimub rahvusvaheline Bituumeni Konverents

20.01.2015 07:55

19. veebruaril toimub rahvusvaheline Bituumeni Konverents

Eesti Asfaldiliit ja Teedeklaster koostöös ÜLE OÜ ja Maanteeametiga korraldavad 19. veebruaril Eesti esimese rahvusvahelise Bituumeni Konverentsi. Ürituse eesmärgiks hankida uusi teadmisi maailmas sarnastes klimaatilistes piirkondades toimunud arengutest teedeehituses kasutatavate bituumenite osas. Konverentsil otsime vastuseid küsimusele, milline peab olema sideaine asfaltsegudes, et vastata meie ootustele? Kuidas mõõta oma ootusi sideainele asfaltsegus või teekatete pindamise juures?

Bituumeni Konverentsil kuuleme rääkimas oma kogemustest bituumenite ja asfaltsegude vallas Ameerika Ühendriikidest prof Hussain Bahiat, kes on USA Performance Grade süsteemi üks rajajatest. Lisaks räägib Sven Sillamäe Eestis hetkel käimasolevast bituumeni uuringust ja milliseid tähelepankuid on teinud Eestis kasutatavate bituumenite kohta erinevad väliseksperdid. Dr Migle Paliukaite räägib oma doktoritöös käsitletud Leedu bituumeniuuringust ning Terhi Pellinen bituumeni ja asfaltsegude koostoimest ning uuringutrendidest Soomes.

Bituumeni Konverents toimub Tallinna Tehnikaülikooli peamaja aula taguses auditooriumis (U01-202) 19. veebruaril 2015 kell 10.00 - 16.30.

Osalejatele on tagatud parkimiskohad TTÜ Rauakooli parklas (peasissepääsust vasakul , kaks ülikoolipoolset parkimisrida). Sisse pääseb salasõna „Bituumenikonverents“ alusel. Parkimist korraldab turvatöötaja. 

Konverentsi kava saab alla laadida SIIT. Konverentsi töökeel on inglise keel.

Osavõtuks on vajalik eelregistreerimine, mida sai teha kuni 13. veebruarini.

Täiendav info ja küsimused: mart.puust@asfaldiliit.ee

Konverentsi korraldamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.