Pressiteade: Eesti Taristuehituse Liidu liikmed toetavad sõjalise rünnaku alla sattunud Ukrainat
02.03.2022

Eesti Taristuehituse Liidu liikmed toetavad sõjalise rünnaku alla sattunud Ukrainat

Eesti Taristuehituse Liidu juhatusse kuuluvad ettevõtted on otsustanud toetada Ukrainat vähemalt 100 000 euroga ning on kutsunud kõiki oma liikmeid ning kutsuvad ka teisi liite ja ühendusi üles aitama Ukrainat praegusel keerulisel ajal. Antud summa ei ole lõplik, liidu liikmed panustavad veel mitmetesse erinevatesse kanalitesse ka eraldiseisvalt.
“Venemaa agressiivne sõjategevus Ukrainas on kestnud üle nädala. Mõtlematute tegude tagajärjel on süütud inimesed kaotanud oma lähedasi, oma kodud, oma tavapärase elu. Oleme otsustanud, et ei saa jääda selles tragöödias pelgalt pealtvaatajateks – Ukraina ja tema inimesed vajavad meie abi kohe ja praegu,” sõnas Eesti Taristuehituse Liidu tegevjuht Tarmo Trei. 
Eesti Taristuehituse Liidu juhatus kutsus ülesse kõiki oma liikmeid toetama Ukrainat läbi olemasolevate võimaluste, sealhulgas Eesti Punase Risti MTÜ ja Eesti Pagulasabi MTÜ kaudu. “Just praegu võitleb Ukraina rahu eest kogu Euroopas. Kutsume ka kõiki teisi meie liikmeid koondama oma jõud ja aitama Ukrainat sellel keerulisel ajahetkel. Kutsume üles ka teisi liite ja ühendusi Ukrainat toetama,” ütles Trei. Tegevjuhi sõnul on mitmed liidu liikmed juba andnud märku Ukraina toetamisest.