#TEEMIDATAHAD kampaania kutsub tegema ettepanekuid teedevõrgu paremaks muutmiseks
14.02.2023

Eelmisel nädalal linnaruumi ilmunud #TEEMIDATAHAD üleskutse näol on tegemist Eesti Taristuehituse Liidu kampaaniaga, mille abil soovitakse juhtida tähelepanu Eesti teede olukorrale nii linnas kui ka linnade vahel ja kutsutakse kõiki üles esitama oma ettepanekuid teedevõrgu paremaks muutmiseks.    

“Teedeehitus on viimastel aastatel muutunud valitsuse peamiseks kokkuhoiu kohaks. Remondivõlg on juba üle nelja miljardi euro, eelarve kahaneb lähiaastatel veelgi ning pikka plaani teedevõrgu arendamisel ei ole. Kuid sellega hoiame me kokku ennekõike inimeste ohutuselt, meie majanduse konkurentsivõimelt, linnaruumi sõbralikkuselt ja julgeolekult,” ütles Eesti Taristuehituse Liidu tegevjuht Tarmo Trei, lisades, et teedeehitajad tahavad ehitada ohutuid ja mugavaid teid nii suuremate linnade vahel kui asulates, kuid seda ei saa teha ilma riigi pikema plaani ja rahastamisotsusteta.  

“Lähenevaid Riigikogu valimisi silmas pidada soovime kutsuda kõiki Eesti elanikke kaasa mõtlema ja unistama, millised on teed, mida nemad tahaksid. Olgu see turvalisem Tallinn-Pärnu või Tallinn-Tartu maantee, mõnusad rattateed linnades või igaühega arvestavad kaldteed. Kogutud sisendi edastame koos oma mõtetega uuele loodavale valitsusele,” ütles Trei.   

Kampaania raames on igaühel võimalik anda oma sisend kodulehel: www.teemidatahad.ee.   

Pildid on siin Fotod: Taristuehituse Liit 

Vaata videot siit: TEEMIDATAHAD